Program divadla Režiséři Hráli jsme Knihovna Kontakt Přihlásit

Portyková Jana

 j.portykova@strezina.cz
 739 612 750

Divadlu se věnuje od roku 1983, kdy se na chodbě jedné hradecké školy potkala s Josefem Tejklem, který ji po dvou minutách nabídl roli ve svém nově se utvářejícím souboru Obsazeno, posléze Bez nich a ona z nerozvážnosti přijala (byla první, koho oslovil a tak se stala zakládající členkou).

Když dokončila vysokoškolská studia, lanařil ji týž do řad pedagogů tehdy ještě Lidové školy umění, vzala hodin jen pár a na celý úvazek se rozučila na gymnáziu a střední ekonomické škole. Hodiny v LŠU rostly s každým měsícem (v závislosti na odchody Tejklových kolegyň na mateřskou dovolenou), až po dvou letech opustila klasickou sborovnu a společně s Tejklem, Dvořákem, Polehňou a Zámečníkovou začala budovat Divadlo Jesličky a buduje dosud.

S Tejklem v roce 2006 stačila ještě založit soubor SAMOHANA. Její režijní opusy byly oceněny na téměř všech žánrových přehlídkách, některé viděli diváci na Slovensku, v Rakousku, Holandsku, Polsku a na Jiráskově Hronovu. Získala řadu ocenění za své herecké kreace, scénografii a kostýmy.

Portyková Jana

Herecké role

2018 Kdo uteče, vyhraje?
2015 Bůh masakru