Program divadla Režiséři Hráli jsme Knihovna Kontakt Přihlásit

Predstaveni

Veroničin pokoj / Ira Levin

Psychologický thriller od „mistra napětí“, slavného autora Stepfordských paniček, Hochů z Brazílie nebo hororové klasiky Rosemary má děťátko.

Překlad Jitka SloupováKostýmy Vodochodská TerezaHudba Jan FikejzGrafika Michal Horák j.h.
PREMIÉRA 29. 09. 2017

motto: Susan, drahoušku, jste Veronice tak moc podobná! Když se na Vás člověk dívá, má skoro pocit, jako by viděl ducha.

Susan a Larry. Krásný mladý pár.

1973. Richard Milhous Nixon. Rolling Stones. Henry Kissinger. Jane Fondová. Woody Allen.

 

Nedra a Lloyd. Brabissantovi. Továrník s chotí.

1935. Franklin Delano Roosevelt. Benny Goodman. John Steinbeck. Judy Garland. Clark Gable.

 

Studenti Susan a Larry se na večeři v restauraci seznámí s postarším irským párem, který je pozve do výstavného domu, který spravují. Susan se dá přemluvit, aby tomuto páru prokázala neškodnou službu.

Jelikož se údajně podobá mrtvé dceři zesnulých majitelů domu Veronice, má ji na jedno odpoledne „hrát“ pro její pološílenou umírající sestru Cissii a připravit jí tak malou radost před koncem života. Susan se má ve své roli a kostýmu přenést do roku 1935, kdy bylo oběma dívkám kolem devatenácti. Larry na ni má zatím počkat u televize dole v salonu.

Jakmile se však za jejími hostiteli zavřou (vlastně zamknou) dveře a Susan se připravuje na Cissiin příchod, situace se rázem změní: Susan-Veronika musí čelit absurdnímu útoku Veroničiných rodičů a temné rodinné historii.

 

Premiéra dokonale vystavěné hry s výjimečnými hereckými příležitostmi se konala 25.října 1973 v newyorském Music Box Theater.

U nás tento horor poprvé uvedlo ND Brno (Reduta) v září 2015.